תכנון הנדסי
כאשר ניגשים לתכנן מוצר מכל סוג שהוא נדרש שלב מקדים של מחקר ותכנון מקיפים ומדויקים. שלב ראשוני זה הינו תנאי מקדים לשלב תכנון הנדסי והינו בעל חשיבות מכרעת להמשך מוצלח של הפרויקט. יש לבצע ניתוח של הצרכים והדרישות במשותף עם כל הגורמים המקצועיים והרלוונטיים הן בהיבט ההנדסי והן בהיבט השיווקי. סופו של התהליך הינו הגדרת מפרט – SPEC ו SOW אשר יהוו מסמכים מנחים לאורך כל התהליך. שלב תכנון הנדסי. כשמו כן הוא, תכנון הנדסי הוא בעצם תכנון המוצר על ידי מהנדס או צוות מהנדסים מתחומים שונים בהתאם לייעודו של המוצר, פעולותיו הנדרשות, המערכות והחומרים מהם הוא מורכב.

תכנון הנדסי כולל מספר שלבי משנה כתלות במוצר ובמורכבות שלו :

תכנון קונספטואלי, תכנון כללי, תכנון מפורט, תיק שרטוטים, ייצור דגמים, הרכבות והרצות, אינטגרציה וניסויים, הפקת לקחים ומסקנות, שיפורים ועדכונים, העברה לייצור סדרתי וכו'.

המושג תכנון מכשיר , מתייחס בדרך כלל  לאבי טיפוס ייחודיים או תכנון מכשיר אשר הינו חד פעמי  ואין כוונה להביאו לייצור סדרתי בהמשך, כמו לדוגמה מכונות לתעשיית המזון, הכימיה או מכונות הרכבה אוטומטיות.

תהליך תכנון מכשיר הינו מאתגר ביותר מפני שיש הזדמנות אחת לתכנן ולייצר מכונה עובדת, אין כוונה או יכולת להמשיך לשלבים של שיפורים ו Fine Tuning.

כתוצאה מכך פרויקט אשר מהותו הינה תכנון מכשיר מתבצע תוך מחקר מעמיק על מטרת המכשיר, התנאים בהם הוא מיועד לעבוד, מציאת פתרונות לשיפור יכולותיו של התהליך ואמינותו, בניית מודלים תלת מימדיים ממחושבים ובדיקה מעמיקה ויסודית למניעת תקלות בשלב הבא, שלב הייצור. אנו במיתר הנדסה מעניקים ייעוץ הנדסי ופתרונות יצירתיים לבעיות הנדסיות וטכניות תוך שימוש בידע ובניסיון שרכשנו בפרויקטים רבים.

תכנון הנדסי של כל מוצר דורש עבודת הנדסה מדוקדקת ויסודית, בין אם מדובר על תכנת מחשב, מכונות מסוגים שונים או מוצרים יומיומיים.

הנדסת מוצר מהווה חלק אינטגראלי ומהותי בהצלחת הפרויקט.

הנדסת מוצר היא ה –  DNA של המוצר, היא למעשה תרגום הרעיון הגולמי למונחים טכניים מקצועיים המאפשרים לבעלי המקצוע בתעשיית הייצור להגיע לתוצאות מדויקות. המסקנה הינה שאיכות התהליך נגזרת ישירות ממקצועיות העובדים המבצעים אותו.

במיתר צוות מהנדסים המתמחים בתחום הנדסת מוצר, בעלי ידע נרחב במקצועות יסוד הנדסיים, וניסיון מעשי בטכנולוגיות לפיתוח מערכות מכניות ומערכות מורכבות, המשלבות מספר דיסציפלינות.

בחברת פיתוח – מיתר יש דגש רב על יצירתיות, מקצועיות, קפדנות ודיוק.

הצוות מורכב ממהנדסים בתחומים שונים ומגוונים בעלי בקיאות רבה בתכנון מערכות ומכלולים במגוון רחב של תחומים כגון: מוצרים רפואיים, הינע מדויק, אופטימכניקה ומערכות ביטחוניות.

כלי נגישות
דילוג לתוכן